ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"  
 
ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України" ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"
 
   
 

| рус. |

Відділ онкопатології ЛОР-органів

Ервін Венцеловіч Лукач

Е. В. Лукач

Відділ онкопатології-ЛОР органів був відкритий в 1961 році і його керівником до 1971 року був засновник науково-дослідного Інституту отоларингології член - кореспондент Академії наук УРСР, професор лауреат Ленінської премії Олекса Сидорович .Коломійченко

З 1992 року керівником відділення стає докт.мед. наук, проф, Е.В. Лукач.

Професор Ервін Венцеловіч Лукач. як фахівець проходив стажування в національному онкологічному інституті Угорщини у відділі пухлин голови та шиї, В Канаді в м. Едмонт, в клініках Кракова, в Німеччині в онкологічній клініці м. Офенбаха, опрацьовував застосування брахітерапії в практиці онколога. Він являється - нештатний головним ЛОР-онкологом МОЗ України, член спеціалізованої Вченої Ради при Інституті, член редколегії журналів «Ринологія» та « Журналу носових, горлових та вушних хвороб».

У відділі в даний час працюють кандидати мед. наук Сережко Ю.О., Дихтярук В. молодші наукові співробітники – Стрежак В.В., Зайцева Н.В., Цимбалюк Є.М.

Володимир Васильович Паламарчук

В. В. Паламарчук


Керівник відділення онкопатології-ЛОР органів - к.м.н., лікар вищої категорії Володимир Васильович Паламарчук.

У відділенні працюють кандидат мед.наук Красій Р.І., лікарі – Старченков В.Ю., Стороженко П.М., Пашковський В.М.

Відділення онкопатології ЛОР-органів налічує 60 ліжок і воно є клінічною базою для відділу онкопатології ЛОР-органів та консультативним центром України в цьому напрямку онкологічної науки. У відділі широко застосовуються найсучасніші методи дослідження та лікування хворих на злоякісні пухлини верхніх дихальних шляхів та глотки.

За рік у відділі стаціонарно проходять лікування біля 700-800 хворих з різними злоякісними захворюваннями ЛОР-локалізації. Тут проводиться діагностика та лікування найбільш складних хворих, які скеровуються з усіх обласних лікарень та клінік медичних інститутів України. Уточненню діагнозів та вирішенню тактики подальшого лікування сприяє співробітництво з рентгенологічним та радіологічним відділом нашого інституту та науково-практичним центром променевої діагностики НАМН (КТ- та МРТ- діагностика). Патоморфологічна верифікація новоутворень виконується у відділі патоморфології інституту . Є можливість проводити інтраопераційну експрес – біопсію.

Проводяться операції :
• при пухлинах носа та приносових синусів та таких, що поширюються інтракраніально;
• при пухлинах різних частин глотки;
• при пухлинах гортані, ларингектомія з шунтуванням, протезування голосовими протезами «Provox»;
• при пухлинах вуха з поширенням в середню черепну ямку;
• при метастатичних новоутвореннях шиї.

Впроваджений метод кріодеструкції пухлин, які розташовані в доступних зонах, використовується видалення новоутворень за допомогою СО2 лазера. Більшість з хворих стаціонару отримують комплексне або комбіноване лікування ( хірургічне, хіміо- імуно- терапію та променеву терапію). Широко застосовується метод регіонарної хіміотерапії при пухлинах розташованих у басейні зовнішньої сонної артерії.

На сьогоднішній день пріоритетним напрямком є проведення органозберігаючих оперативних втручань, завдяки новітньому устаткуванню найкращих світових фірм та використанню найсучасніших хірургічних технологій. Успішно впроваджуються в практику нові хірургічні методики резекцій гортані, реконструктивні та пластичні операції.

У клініці та в інституті є сучасне лабораторне та апаратне оснащення для проведення лікування ЛОР- онкохворих. У відділі є мікроскоп фірми Карл Цейс, С02- лазер “Скальпель-1” потужністю 30 Вт, аргоновий лазер (2Вт) та набір інструментів та апаратів необхідних для проведення операцій. Використовується новий апарат для УЗО хворих , найсучасніший комп’ютерний томограф та рентгендіагностична апаратура, сучасний СО2 лазер та бронхоскоп і ендоскопічна система для операцій на при носових пазухах Karl Ztorz. Для проведення езофагоскопії та гастроскопії та ендоскопії порожнини носа та верхніх дихальних шляхів використовуються ендоскопічні апарати фірм Карл Цейс та «Олімпус».

В науково-дослідних роботах експериментально обгрунтовуються методи застосування енторосорбентів та імобілізованих на них хіміопрепаратів направленої дії при лікуванні ЛОР-онкологічних хворих. Разом з лабораторією біохімії інституту проводяться дослідження систем протеолізу, як фактора ризику інвазії та метастазування ракових пухлин ЛОР-органів. Розроблені нові технології лікування хворих з пухлинами порожнини носа та приносових пазух.

За рекомендацією академіка НАМН, проф. Д.І.Заболотного у відділі разом з інститутом нейрохірургії виконуються наукові дослідження для визначення показань та методик краніофаціальних операцій при пухлинах носа та приносових пазух з поширенням в порожнину черепа та мозок.

Основними напрямками наукової та практичної діяльності відділу є:
• Діагностика та лікування злоякісних пухлин порожнини носа та приносових пазух; носової, ротової та гортанної частини глотки; гортані; вуха, шиї;
• Пластичні та реконструктивні операції в ЛОР-онкології;
• Хіміотерапія ЛОР-онкологічних захворювань;
• Відновлення голосу після ларингектомії з протезуванням протезами “Provox” та трахеостравохідне шунтування;
• Краніофаціальні резекції при пухлинах з поширенням на основу черепа та мозок;
• Кріодеструкції рецидивних та залишкових пухлин та базаліом шкіри.

Використання найсучасніших схем полі хіміотерапії згідно світових стандартів лікування, дозволяє консервативно (без операції) боротися з пухлинами різноманітної локалізації та форми і досягати 100% регресу у хворих с І – ІІІ стадіями та стабілізації процесу при ІV стадії.

При необхідності координації дій різних спеціалістів хірургічні втручання виконуються спільно зі спеціалістами – стоматологами, нейрохірургами, пластичними та судинними хірургами.

Рекомендації для пацієнтів.

Чи можу я звернутись до поліклініки самостійно?
Так, будь-яка людина може самостійно звернутися до поліклініки Іституту.

Показання для госпіталізації.

Наявність злоякісних новоутворень ЛОР – органів, пухлин шкіри обличчя та шиї, щелепно – лицьової області, позаорганих пухлин.

Протипоказання до госпіталізації.

Психічні захворювання в стадії загострення, інфекційні захворювання в стадії загострення.

Коли варто звернутись за допомогою?
1. Осиплість голосу більше 1 місяця, особливо якщо ви палите або маєте професійний контакт з різними шкідливими речовинами.
2. Утруднення при ковтанні та наявність болю при ковтанні, що віддає у вухо, скроневу чи/або потиличну ділянки більше 1 місяця.
3. Утруднення дихання, що супроводжує утруднене ковтання більше 1 місяця.
4. Наявність збільшених лімфовузлів на шиї більше 1 місяця
(КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПРОГРІВАТИ ДОДАТКОВІ НОВОУТВОРЕННЯ НА ШИЇ В ДОМАШНІХ УМОВАХ).
5. Двоїння в очах, вип'ячування ока, зміщення ока, косоокість та головний біль.
6. Утруднення носового дихання без ознак застуди протягом тривалого часу, особливо якщо ситуація супроводжується однобічним або двобічним зниженням слуху.
7. Носові кровотечі.
8. Порушення нюху.
9. Поступова значна деформація форми носу.

Співробітники відділу.

Співробітники відділу
ПУБЛІКАЦІЇ
 
 

© 2012, ДУ "Інститут отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України"