ДУ Інститут отоларингології

ім. проф. О.С.Коломійченка НАМН України” – Державна установа “Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Національної академії медичних наук України

Дитяче консультативне поліклінічне відділення

Завідувачка поліклініки – Заслужений лікар України, лікар вищої категорії Сребняк Ірина Федорівна.

І. Ф. Сребняк

У підрозділі працюють лікарі: кандидат медичних наук Чащева О.Г., лікарі Чубко С.П., Смолянінова І.І.; сурдопедагоги вищої категорії, вчителі-методисти – Іваницька К.К., Острикова В.О., Соколовська СМ., Тіменко І.А., Чернишова О.І.; аудіометристи – Євдокименко В.М., Пшонкіна О.В., Семенюк Т.А, . Либідь Ю.О.; медреєстратор – Кочерженко Т.В.

Робота в Дитячому консультативно-поліклінічному відділенні ДУ «Інститут отоларингології ім. проф.О.С.Коломійченка НАМН» ведеться згідно плану по 5-денному графіку (прийом з 9-ї годин до 15 год. 30 хв.).

У підрозділі надається консультативна та реабілітаційна допомога дітям з сенсоневральною приглухуватістю та глухотою, кондуктивною приглухуватістю, змішаними формами зниження слуху, а також з іншою ЛОР-патологією, включаючи онкологічні захворювання. Кожному хворому видається консультативний висновок, де вказується діагноз, результати обстежень, проведених в Інституті і подальші лікувально-діагностичні рекомендації. Проводиться обстеження, відбір пацієнтів та підготовка для лікування в умовах дитячої клініки Інституту.

Для звернення на консультацію потрібні: направлення від лікарів-спеціалістів лікувально-профілактичних закладів дільничного, районного та обласного рівня, АМНУ, МОЗ України із зазначенням мети консультації (госпіталізації ) та виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого, з відображенням діагнозу (попереднього діагнозу), результатів проведеного лікування та обстеження, відповідно до затвердженого цим наказом Переліку обсягу обстежень пацієнтів дитячого віку.

Батьки дитини-пацієнта можуть звернутися до Інституту без направлення лікаря, самостійно за умови необхідності в наданні консультативної або медичної допомоги. Запис на прийом до лікаря проводиться в день звернення, обстеження проводиться за 1-2 дні.

Пацієнти дитячого віку, які потребують стаціонарного лікування, госпіталізуються як в порядку невідкладної допомоги, так і в плановому порядку після спільного з консультантами огляду. Консультантами є провідні наукові фахівці Інституту, котрі консультують згідно графіку затвердженого директором.

З метою діагностики отоларингологами широко використовуються сучасні методи:
• суб’єктивна (рефлекторна, ігрова, тональна та мовна) аудіометрія;
• об’єктивні методи дослідження слуху (реєстрація КСВП, ОАЕ, динамічна імпедансометрія)
• рентгенодіагностика, комп’ютерна томографія, МРТ;
• імунологічні, бактеріологічні, ультразвукові дослідження;
• ендоскопія порожнини носу, для чого лікарі поліклініки активно співпрацюють із науковими відділами і лабораторіями Інституту.

Сурдопедагоги відділення проводять педагогічне обстеження дітей, диференційну діагностику вад мови, слуху, інтелектуального розвитку дітей, проводять заняття з розвитку слуху та мови, здійснюють підбір слухових апаратів та проводять реабілітаційно-адаптаційні заняття до них.

За роки існування консультативну і реабілітаційну допомогу було надано понад 150 тисяч дітям.

    Ваше ім'я

    Ваш телефон